Ekonomiška, Ekologiška, Gražu…

Ekonomiška, ekologiška, gražu – tai pirmasis įspūdis susidaręs Vilniuje vykusio renginio metu, kuriame ekologiški automobiliai dalyvavo ir važiavime senamiesčio gatvėmis simboliškai piešdami didelį CO2 ženklą miesto žemėlapyje.

Stiprokas vėjas ir žema temperatūra nesugadino šeštadienį vykusio ekologiškų automobilių parado. Popiet pasirodžius saulei Rotušės aikštėje pasidarė dar smagiau. Įvairiomis atrakcijomis bei pramogomis stebinę parado dalyviai bei rėmėjai taip pat nenuvylė.

Buvo galimybė išbandyti mažuosius elektromobilius iš „hpi-racing“ (kai kurie iš jų gali išvystyti iki 120 km/val. greitį), sužinoti „elektromagijos“ paslaptis, paklausyti „Ryklio“ iš „RutRut“, sudalyvauti fotografijų konkurse, pasivaišinti kava, arbata ir kibinais kiek neįprastoje vietoje – troleibuse (kuris taip pat yra ekologiškas, varomas elektra), įsigyti ekologiškų saldainių iš prekeivių. Taip pat renginyje buvo galima pamatyti ekologiškų kūrinių iš „Daiktų viešbučio“.

Žinoma, įstabiausia renginio dalis – elektra ir vandeniu varomi automobiliai, motociklai, hibridinės mašinos, taip pat tausojančios aplinką. Renginio akcentu tapo pirmasis lietuviškas ir kol kas vienintelis įregistruotas Lietuvoje elektromobilis „Jonelis“. O renginio vinimi – lenktynės tarp sportinių ralio automobilių ir elektromobilio „Tesla“, kuris trumpoje distancijoje toli už savęs paliko net profesionalo vairuojamą lenktyninį „Subaru“ ir tapo lenktynių lyderiu.

Automobilis „Tesla“ iki 100 km/val. įsibėgėja tik per 3,7 sekundės. Jis gali nuvažiuoti 400 km. vienu įkrovimu, o didžiausias automobilio greitis daugiau negu pakankamas – 200 km/val. Gamintojas teigia, kad jo kaina prasideda nuo 101,500 dolerių.

Publikuota ikrauk.lt

This slideshow requires JavaScript.

<— Atgal į Reportažai