Statutinių pareigūnų profesinių sąjungų bado akcija prie LR Seimo

Vidaus reikalų sistemos respublikinė profesinė sąjunga antradienį ryte surengė protesto akciją, kuria siekia apginti pažeidinėjamas pareigūnų teises.

Lietuvos vidaus reikalų sistemos respublikinė profesinė sąjunga trečiadienį prie Vyriausybės surengė mitingą, kurio metu buvo protestuojama prieš darbo užmokesčio ir pareigūnų pensijų sumažinimą bei nemokamų atostogų skyrimą. Renginyje, į kurį, prižiūrėjusių policininkų teigimu, susirinko apie 150 dalyvių, dalyvavo ir Europos policijos konfederacijos (EuroCOP) atstovai iš Vokietijos ir Danijos.

Vėliau pareigūnai patraukė Seimo link, kur buvo pastatyta badautojų palapinė. Siekiant išsireikalauti iš Vyriausybės tinkamo požiūrio į tarnybas privalančias užtikrinti visuomenės saugumą, rugsėjo 22–23 dienomis ŠAUGPS (Šiaulių apskrities ugniagesių gelbėtojų profesinės sajungos) nariai dalyvavo protesto mitinge ir pirmieji pradėjo ilgalaikę bado akciją. Vėliau prie bado akcijos prisijungė ir kitų profesinių sąjungų atstovai.

Kol kas planuojama badauti po parą laiko. Vėliau – priklausys nuo Vyriausybės sprendimų, kurie, pasak akcijos dalyvių, privalo būti neatidėliotini. Plačiau

This slideshow requires JavaScript.

<—Atgal į Reportažai